آموزشی, مقالات کاربردی

ssl اس اس ال چیست و چه کاربردی دارد

ssl اس اس ال چیست و چه کاربردی دارد
در این مقاله راجع به اینکه ssl اس اس ال چیست و چه کاربردی دارد توضیح  میدیم.
ایا تا الان به این موضوع توجه کردید که کنار بعضی از ادرس وبسایت ها با  http:// و بعضی وبسایتهای دیگه با https:// شروع میشه ؟ اگر به کنار نوار ادرس مرورگر خودتون دقت کنید یک قفل به صورت باز یا بسته می بینید .تصویر اس اس ال ssl
اگر این قفل باز باشه یعنی اون وبسایت با همون دامنه از گواهینامه اس اس ال ssl استفاده نمیکنه ! و اگر بسته باشه مثل دامنه mohammadkhas.ir یعنی اون وبسایت از گواهینامه اس اس ال استفاده می کنه .
اما این قفل بسته یا همان s اضافه در https  چه کاربردی داره ؟
به ساده ترین زبان ممکن s اضافه باعث میشه تمام اطلاعات شما به صورت رمز نگاری شده بین سرور و هاست و سیستم کاربری شما ( رایانه یا موبایل ) رد و بدل بشه و این اطلاعات فقط بین شما و وبسایتی که داخل آن هستید باقی بماند.

SSL چیست؟

تعریفی که سایت ssl.com  عنوان کرده :

SSL یک فناوری امنیتی استاندارد برای برقراری یک پیوند رمزگذاری شده بین یک سرور و یک مرورگر است. این پیوند امن، محرمانه باقی ماندن تمامی داده‌هایی که بین سرور و مرورگر رد و بدل می‌شوند را تضمین می‌کند.
بذارید تعریف بالا روبا یک مثال  ساده ترش کنیم و بگیم :
اگر شما وارد صفحه پرداختی بشید و فرم موجود در اون صفحه رو پر کنید ، اگر اون وبسایت ssl نداشته باشه تمام اطلاعات شما توسط هکر ها خونده میشه وشماره کارت بانکی رمز دوم یا رمز پویا یا همان نام و فامیلی که وارد کردید برای هکر ها قابل مشاهده است .
بنابراین تمام کاری که لازم است برای امنیت خودتان و کاربران سایتتان انجام دهید، این است که از گواهینامه اس اس ال استفاده کنید .

مزایای اس اس ال ssl :

  1.  SSL از اطلاعات محافظت می‌کند

  2. SSL هویت شما را تأیید می‌کند

  3.  SSL پیش‌نیاز اصلی دریافت نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد) دوستاره است.

  4. SSL باعث تقویت حس اعتماد مشتری می‌شود

  5. SSL باعث بهبود رتبه شما در نتایج موتورهای جستجو می‌شود.

به منظور راحت تر شدن کاربری وبسایت و امنیت بیشتر وبسایت شما ، اگر طراحی سایت خودتون رو به ما بسپارید از یک ssl رایگان بهره مند میشین ! 

فرصت رو از دست ندین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.